Националната библиотека посрещна книгата “The story of an hour” (Историята на един час), издадена от фондация “Корпус за образование и развитие – КОРПЛЮС” по случай десетата годишнина на Националното състезание по творческо писане на английски език. В сборника са включени 33 подбрани работи на награждаваните през годините ученици. Книгата е издадена с подкрепата на Посолството на САЩ в България.

С добре дошли на територията на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ заместник-директорът Ваня Аврамова приветства участниците и подчерта в словото си, че книгата с отличени ученически творби ” …носи  заряда на младостта, полета на въображението и стремежа към красивото. Младостта на авторите е привилегия за читателя, защото ни отваря прозорец към бъдещето, такова, каквото си го представят нашите деца и следващите поколения.”

На представянето присъстваха г-н Дрейк Уайзърт, Съветник по обществените въпроси в Посолството на САЩ, г-н Владимир Колев, управителен директор на издателство “Klett”, както и членове на националното жури на състезанието, ученици, учители и родители.  Няколко от включените в книгата работи бяха прочетени от авторите им. За приятната атмосфера в залата допринесоха изпълненята на Пепи и Вилизар, ученици от 12-ти клас в испанската гимназия в София, вече известни като музикалното дуо китара и укулеле “Уке”.